We are City based School Excellence

In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu.
Play Video
Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus.

Outdoor and physical education in the onsite sports facilities

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Play Video
Play Video
Play Video
Play Video
Play Video
Play Video

Zajęcia komputerowe

Kodowanie dla Najmłodszych

Zajęcia zawierają różnorodne ćwiczenia dla dzieci, które jeszcze nie piszą i nie czytają. Nauka prostych poleceń, zaplanowania drogi i zapisania jej przy pomocy bardzo łatwych, intuicyjnych symboli - strzałek. Wstęp do nauki programowania.

Prowadzący: Ksawery Dros, Małgorzata Budzyńska

Coduj z Głową 1

Głównym celem zajęć jest nauka kreatywnego spędzania czasu przy komputerze. By zacząć programować, nie trzeba znać zawiłych języków programowania. Podczas zajęć dziecko nauczy się najważniejszych metod i zasad wprowadzających do świata komputerów. Poprzez zabawę oraz przystępne i praktyczne ćwiczenia będzie rozwiązywać zadania za pomocą algorytmów.
Dziecko uzyska wiedzę i podstawowe umiejętności programowania. Rozwinie swoje umiejętności logicznego myślenia. Dowie się jak programowanie może pomóc w życiu. Stworzy wiele własnych programów. Będzie się uczyło także pracy zespołowej. Rozwinie umiejętność rozwiązywania problemów oraz wytrwałości w rozwiązywaniu trudnych zadań.

Prowadzący: Ksawery Dros, Małgorzata Budzyńska

Coduj z Głową 2

Udział w zajęciach umożliwi tworzenie programów komputerowych, które pomagają współpracować z innymi, rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i wytrwać przy rozwiązywaniu trudnych zadań. Przy końcu tego kursu uczestnicy tworzą własne gry lub historyjki, którymi mogą podzielić się z innymi. Podczas zajęć dzieci zaprogramują zwierzęta i inne stworzenia we własnej wersji gry Minecraft. Dowiedzą się jak stworzyć droidy i własną grę Star Wars.

Prowadząca: Małgorzata Budzyńska

Grafika i Projektowanie Stron

Lorem ipsum

Prowadząca: Beata Bracławska

Zajęcia językowe

Język migowy

Lorem ipsum

Prowadzący: Katarzyna Gorycka

Język rosyjski

Na zajęciach z języka rosyjskiego uczymy się nowych dla nas słów, układamy z nich zdania, poznajemy alfabet inny niż ten, którym posługujemy się na co dzień. Ćwiczymy pisanie liter, których nie zna większość naszych koleżanek i kolegów.
Dowiadujemy się jak żyją rówieśnicy w Rosji, słuchamy wypowiedzi rodowitych Rosjan, którzy na krótkich filmikach prezentują ciekawe lekcje.
Układamy dialogi i prezentujemy efekty naszej pracy.

Prowadzący: Anna Załęska

Język włoski

Lorem ipsum

Prowadzący: Sławomira Dyrda

Język angielski

Lorem ipsum

Prowadzący: Klaudia Żuk

Zajęcia plastyczne

Mali Twórcy

Jak pachnie różowy, czy trawa może być niebieska i czy deszcz bywa kolorowy? Na zajęciach dzieci będą wykorzystywać potęgę swojej wyobraźni. Poznają różne materiały i techniki plastyczne, będą miały okazję do poszukiwania twórczych rozwiązań w zakresie działalności plastycznej i technicznej. Dając dziecku kredki, pędzel i farby wprowadzę go w świat wrażliwości i fantazji.

Prowadząca: Lidia Majewska

Młodzi Twórcy

"Malowanie i rysowanie oznacza zabawę, w której wszystko jest dozwolone, nawet największa fantazja. W zabawie tej nie może wydarzyć się nic złego , najwyżej… zmalujemy arkusz papieru."
Brian Bagnall

Zajęcia dla trochę starszych dzieci (7-11 lat).

Co robimy? Malujemy, rozmazujemy, stemplujemy, przecieramy, rysujemy, szkicujemy, rozcieramy, lepimy, zdobimy, ilustrujemy, projektujemy, komponujemy, tworzymy. Bawimy się kolorem, fakturą, konsystencją i kształtem. Poznajemy wiele technik plastycznych i uczymy się łączyć je w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Moim celem jest stworzenie warunków, aby dzieci miały możliwość wyrażenia siebie poprzez twórczość plastyczną.

Prowadząca: Lidia Majewska

Sensoryka dla Smyka

Plastyka może być naturalną okazją do zabaw i ćwiczeń angażujących wszystkie zmysły. Zapraszamy na zajęcia gdzie najważniejsze będą RĘCE. Będziemy lepić, ugniatać, przeplatać, przesypywać i malować rączkami. Maluchy będą tworzyć własną przestrzeń bezkarnie się brudząc a przy tym rozwijać swoje zmysły.

Prowadząca: Lidia Majewska

Ekoplastyka - Twórczy recykling

Segregacja odpadów może być doskonałą zabawą, wtedy gdy budzi naszą wyobraźnię. Jeśli myślisz EKO pozytywnie, na tych zajęciach będziesz mógł tworzyć kreatywnie, podczas zajęć odmienimy każdy śmieć nie do poznania.
Wystarczy, że trochę się rozejrzymy, a na pewno znajdziemy natchnienie.

Prowadząca: Lidia Majewska

Rysunek i Projektowanie 1

Dzieci podczas zajęć mogą same projektować formy i kształty oraz kolorystykę prostych przedmiotów związanych z ich życiem codziennym.
Dzieci poznają różne techniki rysunkowe i będą mogły wyrazić swoje emocje w pracach twórczych.

Prowadząca: Katarzyna Kucharska

Rysunek i Projektowanie 2

Zajęcia rozwijające kreatywny sposób myślenia, wyobraźnię, poczucie estetyki oraz tworzenie rzeczy niepowtarzalnych. Dzieci podczas zajęć zajmą się same wymyślaniem nowych kształtów przedmiotom użytkowym znanym im z codziennego życia.
Dzieci będą mogły i poznają techniki rysunkowe takie jak: ołówek, węgiel, pastele olejowe, suche oraz terminy plastyczne.

Prowadząca: Katarzyna Kucharska

Malarstwo i Rysunek

Dzieci i młodzież podczas zajęć mają możliwość poznania różnych technik malarskich i rysunkowych: akwarela, akryle, pastele olejowe, suche. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać swoje zdolności poprzez swobodną twórczość.
Dzieci będą mogły przyswoić sobie pojęcia związane z plastyką, takie jak: kompozycja, walor, perspektywa itp.

Prowadząca: Katarzyna Kucharska

Kocham to co robię, robię to co kocham...

Oryginalne warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży wychodzące poza schemat. Kreatywne spojrzenie na otaczający nas świat, zdolne w swojej artystycznej prostocie uchwycić jego fenomeny.

Chcesz wyruszyć w podróż i nauczyć się dostrzegać piękne formy oraz bogactwo barw w naturze? Chcesz rozwinąć wyobraźnię, ekspresję plastyczną oraz zamiłowanie do sztuki? Chcesz dostrzec w Sobie wrodzone możliwości twórcze i udowodnić Światu że każdy może być Artystą?

Przyjdź!

W toku różnorodnych działań plastycznych, ekologicznych i upcyclingowych będziemy rozwijać pasje do sztuki, uzdolnienia i zainteresowania plastyczne dziecka by mogło wyzwolić kreatywną postawę oraz wrodzoną ekspresję twórczą.

Prowadzący: Natalia Sopoćko

Zajęcia edukacyjne

Matematyka jest OK

Lorem ipsum

Prowadzący: Anna Wojda

Pomoc szkolna (matematyka)

Lorem ipsum

Prowadzący: Diana Rowicka-Łagowska

Trening kreatywności

Jak pobudzać i ćwiczyć twórcze myślenie?

Kreatywność jest niezwykle ważna w procesie uczenia. Wspomaga samodzielność myślenia, rozwija oryginalność i otwarte postawy na nowe doświadczenia, kreuje nowatorstwo i innowacyjność, ułatwia rozwiązywanie problemów i zadań w sposób nieszablonowy, przyczynia się do wzrostu samooceny, wpływa na giętkość i oryginalność wypowiedzi, wzmacnia postawę tolerancji wobec innych, uczy współdziałania w grupie.

Kreatywność przekłada się na różne dziedziny życia, a twórczy człowiek jest lepiej przygotowany do sprostania wymogom, jakie stawia przed nim współczesny świat. Warto wprowadzić w proces edukacji metody stymulujące potencjał twórczy dziecka, dlatego zapraszam na Trening kreatywności.

Prowadzący: Agnieszka Żygadło

Terapia pedagogiczna

Na zajęciach z terapii pedagogicznej doskonalimy m.in. znajomość liter, czytanie, pisanie, liczenie, dzięki czemu dzieci mogą czuć się dużo pewniej w szkole, a także rozwijać swój potencjał. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze i pełnym poszanowaniu indywidualnych możliwości dzieci.

Prowadzący: Agata Bałdyga

Terapia ręki

Usprawnianie przez zabawę – tak najprościej można opisać to, czym zajmujemy się na zajęciach z terapii ręki. Ugniatanie, sortowanie, przyklejanie, wycinanie, kolorowanie wcale nie musi być nudne. A jeszcze przyjemniej ćwiczy się w grupie roześmianych i rozgadanych rówieśników.

Prowadzący: Agata Bałdyga

Zajęcia artystyczne

Zabawy teatralne

Lorem ipsum

Prowadzący: Jolanta Sikorska

Teatr 1

Lorem ipsum

Prowadzący: Jolanta Sikorska

Teatr 2

Lorem ipsum

Prowadzący: Jolanta Sikorska

Studio wokalno - instrumentalne

Lorem ipsum

Prowadzący: Sara Rajewska-Syska

Zajęcia instrumentalne - gra na gitarze

Lorem ipsum

Prowadzący: Cezary Sikora

Zabawy taneczne

Zajęcia mają na celu rozwój psychoruchowy dziecka, poprzez różnorodne ćwiczenia, zabawy muzyczno-ruchowe, naukę choreografii. Zajęcia rozwijają koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, systematyczność, kreatywność, uczą otwartości i pracy w grupie. Podczas występów w OPP2 dzieci nabywają odwagi i pewności siebie.

Prowadzący: Agnieszka Żygadło

Taniec 1, 2

Uczestnicy zajęć poznają różne rodzaje tańca. Wyrabiają prawidłową postawę ciała i poprawiają koordynację ruchową. Rozwijają koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, systematyczność, kreatywność, uczą otwartości i pracy w grupie. Nauka techniki i choreografii odbywa się na każdych zajęciach, co przygotowuje uczestników do prezentowania swoich umiejętności podczas imprez OPP2.

Prowadzący: Agnieszka Żygadło

Zajęcia sportowe

Biegam, bo lubię

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci w wieku 5-7 lata na zajęcia Biegam, bo lubię. Podczas wspólnych zajęć bawimy się wesoło, biegamy, ćwiczymy, skaczemy, rzucamy, celujemy, gramy. Podczas świetnej zabawy ścigamy się do celu w przyjaznej atmosferze mając na uwadze indywidualne możliwości dzieci co wpływa na ich rozwój ruchowy.

Prowadzący: Marianna Sudzińska

Piłka nożna

Celem zajęć jest wszechstronne przygotowanie sprawnościowe, polegające na kształtowaniu i doskonaleniu podstawowych zdolności motorycznych. Zakres treningów to podstawowe umiejętności z piłki nożnej (technika i taktyka) oraz wdrożenie dzieci do rywalizacji sportowej w duchu fair-play. Uczestnicy poza rozwojem sportowym, nabywać będą również umiejętności regulowania stanów emocjonalnych związanych z radzeniem sobie z porażkami oraz zwycięstwami.

Prowadzący: Michał Maj

Siatkówka

Lorem Ipsum

Prowadzący: Małgorzata Budzyńska

Lekkoatletyka

Celem zajęć jest zaznajomienie z dyscypliną sportową, jaką jest lekkoatletyka.
Zajęcia skupiać się będą na kształtowaniu m.in sprawności motorycznej poprzez rozwijanie takich cech jak jak:

  • szybkość - start w różnych pozycjach wyjściowych, bieg z maksymalną prędkością na odcinkach o różnej długości, bieg z przyspieszeniem, ze zmianą tempa;
  • skoczność-skoki obunóż, jednonóż z miejsca i rozbieg o różnej długości;
  • wytrzymałość - szybkie marsze, marszobiegi w terenie, biegi na dłuższych dystansach;
  • siła - ćwiczenia z piłkami lekarskimi 1-3 kg.

Prowadzący: Wiesława Domarska

Samoobrona

Zajęcia z elementami sztuk walki dla dzieci mają przede wszystkim rozwijać zdolności fizyczne, takie jak zwinność, refleks, szybkość, ale także przygotować do życia w społeczeństwie, rozwijać zainteresowania sportami walki, rozwijać poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, wzmacniać charakter, kształtować postawy prozdrowotne.

Zajęcia z samoobrony są dostosowane do różnych grup wiekowych: 5-7 lat, 8-10 lat oraz 11+ lat. Podział uwzględnia fizyczne i psychologiczne możliwości uczestników.

Pierwsza z grup wiekowych w znacznej mierze przypomina zajęcia o charakterze zabawowym z elementami sztuk walki. Kładziony jest duży nacisk na działania wychowawcze i integracyjne. Ogólnorozwojowa forma tej aktywności pozwala na rozwijanie u uczestników wszystkich cech motorycznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę oraz kształtowanie pozytywnych skojarzeń ze sportem od najmłodszych lat.

W grupie wiekowej 8-10 lat w znacznym stopniu zajęcia również przybierają formę zabawową, ale uczestnicy już uczą się podstawowych technik z samoobrony. Zdobywają także wiedzę jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia stymulują wszechstronny rozwój fizyczny, integrują grupę oraz dostarczają wiele radości i pozytywnych emocji.

Najstarsze dzieci uczą się szerokiego wachlarzu technik samoobrony oraz wielu elementów z różnych sportów walki. Zajęcia kształtują takie cechy motoryczne jak: szybkości, wytrzymałość i zwinność. Powodują znaczne podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości.

Prowadzący: Paweł Sobczyk

Tenis stołowy

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów w wieku 7-20, 20-23 lata na zajęcia z Tenisa stołowego. Gry i zabawy pingpongowe poznajemy podczas ćwiczeń i gry rekreacyjnej, ćwiczymy podbijanie, odbijanie, przebicie, podanie, uderzenie piłeczki. Podczas zajęć uczymy się precyzji i koncentracji w sportowym współzawodnictwie.

Prowadzący: Wiesława Domarska, Wiesława Maj, Marianna Sudzińska, Grzegorz Wojda

Gry rekreacyjne na sali / terenie

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci w wieku 6-8 lata na zajęcia Gry rekreacyjne na sali/terenie. Podczas wspólnych zajęć gramy i bawimy się wesoło. Futbol stołowy poznajemy w grze, strzelamy do bramki, podajemy piłkę, bronimy własnej bramki, liczymy gole. Dbamy o „czystą grę” w przyjaznej atmosferze.
Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci w wieku 8-10 lata na zajęcia z Korfballu. Korfball poznajemy w zabawie i grze, podajemy piłkę, biegamy, rzucamy do kosza. Podczas wspólnie spędzonego czasu integruje się grupa, a piłka motywuje do współdziałania w zespole. Dbamy o przyjazną atmosferę.

Prowadzący: Wiesława Domarska, Wiesława Maj, Marianna Sudzińska, Grzegorz Wojda